Liptov a Okolie

Liptov patrí k najatraktívnejšším a turistami najviac navšštevovaným regiónom na Slovensku. Nájdete ho na východe ŽŽilinského kraja v Liptovskej kotline, ktorá je obkolesená pohoriami Vysoké Tatry, Západné Tatry, Chočsšké vrchy, Nízke Tatry a Veľká Fatra.

V regióne Liptov nájdete ideálne podmienky pre peššiu a vysokohorskú turistiku, cykloturistiku a najmä zimné športy. Nachádza sa tu niekoľko kvalitných lyžižarskych stredísk s vynikajúcimi podmienkami pre snowboarding, freerideové, zjazdové a bežžecké lyžžovanie. Najznámejššie z nich sú lyžžiarske strediská Jasná - Chopok - Nízke Tatry, Skipark Malino Brdo Ružžomberok, pre rodiny s deťmi sú vhodné lyžžiarske strediská Pavčina Lehota - ŽŽiarce, ŽŽiar - Dolinky, Závažžná Poruba - Opalisko.

Turistika, kúpanie alebo lyžžovanie?

Liptov ponúka viac ako len dobrú lyžžovačku. Sú tu mnohopočetné turistické trasy, možnožnosti relaxovať v kúpeľoch či termálnych prameňoch. Na svoje si prídu aj milovníci kultúrnych a historických pamiatok.

Liptov sa vyznačuje svojou ľudovou architektúrou a folklórom, s ktorými sa môžžete oboznámiť v obciach Vlkolínec a Východná, v ktorej sa pravidelne koná folklórny festival Východná.

Región Liptov ponúka liečivé minerálne pramene, ktorých účinky si môžžete vyskúššať v kúpeľoch Lúčky. Milovníci kúpania si prídu na svoje v kúpaliskách v Liptovskom Jáne a aquaparkoch Tatralandia a  Beššeňová.

Centrum Liptova - mesto Liptovský Mikulᚹ nájdete len neďaleko od naššej chalupy, nachádza sa blízko turistami obľúbenej vodnej nádržže Liptovská Mara. Tá je pre milovníkov vodných ššportov a rybolovu jedným z najväčších lákadiel Liptova.

Medzi najvýznamnejššie a početne navšštevované miesta Liptova patria aj Kvačianska a Prosiecka dolina v Chočských vrchoch, Jánska dolina a ŽŽiarska dolina.

Liptov ročne navšštívi mnoho turistov zo Slovenska ale aj zo zahraničia. Veríme, žže u nás strávite nezabudnuteľnú dovolenku a budete sa tu určite radi vracať.

Ubytovanie Slovenský Raj

Adresa-logo

Adresa

Kút 22
031 01 Liptovský Mikuláš

Telefón-logo

Telefón

+421 903 634 064
+421 905 714 541

email-logo

Email

info@chatapohoda.sk
info@chalupapohodaliptov.sk

Top