Liptov a Okolie

Liptov patrí k najatraktívnejším a turistami najviac navštevovaným regiónom na Slovensku. Nájdete ho na východe Žilinského kraja v Liptovskej kotline, ktorá je obkolesená pohoriami Vysoké Tatry, Západné Tatry, Chočské vrchy, Nízke Tatry a Veľká Fatra.

V regióne Liptov nájdete ideálne podmienky pre pešiu a vysokohorskú turistiku, cykloturistiku a najmä zimné športy. Nachádza sa tu niekoľko kvalitných lyžiarskych stredísk s vynikajúcimi podmienkami pre snowboarding, freerideové, zjazdové a bežecké lyžovanie. Najznámejšie z nich sú lyžiarske strediská Jasná - Chopok - Nízke Tatry, Skipark Malino Brdo Ružomberok, pre rodiny s deťmi sú vhodné lyžiarske strediská Pavčina Lehota - Žiarce, Žiar - Dolinky, Závažná Poruba - Opalisko.

Turistika, kúpanie alebo lyžovanie?

Liptov ponúka viac ako len dobrú lyžovačku. Sú tu mnohopočetné turistické trasy, možnosti relaxovať v kúpeľoch či termálnych prameňoch. Na svoje si prídu aj milovníci kultúrnych a historických pamiatok.

Liptov sa vyznačuje svojou ľudovou architektúrou a folklórom, s ktorými sa môžete oboznámiť v obciach Vlkolínec a Východná, v ktorej sa pravidelne koná folklórny festival Východná.

Región Liptov ponúka liečivé minerálne pramene, ktorých účinky si môžete vyskúšať v kúpeľoch Lúčky. Milovníci kúpania si prídu na svoje v kúpaliskách v Liptovskom Jáne a aquaparkoch Tatralandia a  Bešeňová.

Centrum Liptova - mesto Liptovský Mikuláš nájdete len neďaleko od našej chalupy, nachádza sa blízko turistami obľúbenej vodnej nádrže Liptovská Mara. Tá je pre milovníkov vodných športov a rybolovu jedným z najväčších lákadiel Liptova.

Medzi najvýznamnejšie a početne navštevované miesta Liptova patria aj Kvačianska a Prosiecka dolina v Chočských vrchoch, Jánska dolina a Žiarska dolina.

Liptov ročne navštívi mnoho turistov zo Slovenska ale aj zo zahraničia. Veríme, že u nás strávite nezabudnuteľnú dovolenku a budete sa tu určite radi vracať.

Ubytovanie Slovenský Raj

Adresa-logo

Adresa

Kút 22
031 01 Liptovský Mikuláš

Telefón-logo

Telefón

+421 903 634 064
+421 905 714 541

email-logo

Email

info@chatapohoda.sk
info@chalupapohodaliptov.sk

Top